مستند بزرگترین سد دنیا

مستند بزرگترین سد دنیا
خرید
3,000 ریال

فرمت:Mkv

قابل پخش بر روی کامپیوتر و دی وی دی پلیرهایه با قابلیت پخش Mkv

حجم :  400 مگابایت

قیمت : 300 تومان

 

این سد در جنوب شهر آسوان مصر واقع شده است. هدف از ساخت این سد تنها سامان دهی به سیلاب های سالانه رود نیل نیست بلکه هدف اصلی ایجاد یک دریاچه پشت سد به منظور فراهم آوردن ذخایر آبی برای جلوگیری از قحطی و کمبود آب در مواقع خشکسالی، می باشد.

کار ساخت این سد از سال ۱۹۶۰ بعنوان یک پروژه ملی شروع شد و رئیس جمهوری مصر_ناصر_عهده دار تامین هزینه های این طرح بود. پس از این که مصر نتوانست نظر قطعی آمریکا و انگلیس را در رابطه با دریافت وام برای ساخت سد را به خود جلب کند، روسیه ساختار زمینی این سد را طراحی کرده و تجهیزات لازم برای ساختن نیروگاه برق را در اختیار مصر گذاشت. در طی اجرای عملیات ساخت، تدابیر و امکاناتی در نظر گرفته شد تا ساکنان اصلی نوبه(یک سرزمین باستانی در مصر) به وطن اصلی شان بازگردند و در یک اقدام چند ملیتی به بازیابی آرامگاه عظیم ابو سیمبل پرداخته شد.

امروز در یک مستند بی نظیر به نجوه ی کامل ساخت این سد خارق العاده می پردازیم و یکی از برترین سازه های دست بشر را نمایش خواهیم داد.

این سد ۵ برابر بزرگتراست از سد هوور است که در تنگه سیاه و بر روی رود کلرادو در حدود ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی لس وگاس واقع شده است و دومین سد بزگ جهان است.

 

 

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر